RSS

Manisa Uçak Bileti

28 Haz

Ege kıyılarına yakın olan Manisa Ege kıyılarına nispeten daha katı bir iklime sahiptir. Yazlar ateş gibi ve kurak geçerken kıçları ise fazladan yağışlı ve ılıktır. Dağlarla Kaplı olan alanlarda ise yazlar serin ve kışlar iç bölgelere yönelik daha ilgisiz olabilir. Ocakta ve Şubat aylarında ise en ilgisiz zamanlar yaşanır. En pek yağışın yağdığı ay Aralık havanın en ateş gibi meydana geldiği ay ise Temmuz ve Ağustos’tur. Yıllık aşağı yukarı olarak 750 mm yağış alan bölgeye bir takım seneler hiç kar bile yağmaz. Kışlar yalnızca yağışlı olarak geçebilir. 0 derecenin altındaki günlerin sayısı 25 bugünü geçmezken ısı genellikle 17.5  gezegen  44 derece aralarında değişmektedir.

Manisa Ege bölgesinin nemli havası yardımıyla topraklarının %42’si benzeri kocaman bir kısmıyla ormandır. Makiler ise kapsamlı bir alan kaplar ve yamaçlarda bulunur. Ormanlarda ise genellikle meşe, karaağaç, karaçam, ardıç benzeri ağaçlar yer almaktadır. Bununla Birlikte alanda zeytinlikler ve bağlarda kocaman bir alan kaplamaktadır. İl topraklarının genellikle %39’u ekili sahalardan oluşmaktadır. Bunların kocaman bir bölümünü da bağlar ve zeytinlikler oluşturur. Yapılmış Olan tespitlere yönelik Manisa il hududu içinde ekili 4.3 milyon dolaylarında zeytin ağacı yer almaktadır. Bununla Birlikte Manisa’da Akdeniz karalarına has bitkilerde yetişebilmektedir.

GÖRÜLMESİ GEREKLI OLAN YERLER

Sart: İzmir  gezegen  Ankara karayolu üstünde yer alan Sart, Lidya Krallığının başkenti olma özelliği taşımaktadır. Bununla Birlikte Sart önce altın paranın basıldığı yer olma özelliğini taşımaktadır. Yapılmış Olan kazılar ardından altın basımevleri, Sinagoglar, Atremites Tapınağı ve daha yüzlerce yapıya ulaşılmıştır.

Akhisar (Thyatira): M.Ö. 3000 seneye civarı uzanan bir geçmişi olan bir yerleşim merkezidir.

Alaşehir: Philadelphia şehiri Toptepe düzlüğünde yer alan tapınaklarıyla ünlüdür. Şimdi bu il üst kısmına Alaşehir kazası heyetidir. Bizans çağında yapılmış olan St. Jean Kilisesi en mühim tarihi yapılardan bir tanesidir.

Bintepeler  gezegen  Lidya Kral Mezarları: Gediz ovası kenarında aşağı yukarı olarak 90 adet Lidya kral kabirliği vardır. Burada bununla birlikte çağının en mühim krallarından Alyattes ve Kral Gyges’e ilişkin mezarlarda yer almaktadır.

Yoğurtçu Kalesi: Bizans ve Roma dönemine civarı inen bu sert duvar son zamanlarda hâlâ sağlamlığını korur.

MANİSA HAVAALANLARI

Manisa, Adnan Menderes Havalimanıyla turistlere ve kente geliyor olacak olanlara hizmet veriyor. Adnan Menderes yerine yaptırılmış olan Havalimanına türk malı başka pekçok havayolu firması geliyor ve bu biletleri web sitesinden ve Alo bilet hattından satın alabiliyorsunuz. Bununla Birlikte Manisa uçak bileti ücretleri araştırarak da en pahalı olmayan uçak biletlerini bulabiliyorsunuz.

İnternet sitesinde senenin belli dönemlerinde yapılmış olan kampanyalar yardımıyla Manisa uçak biletleri ücretleri almak dilediğiniz zaman bu indirimlerden yararlanabiliyorsunuz. Bununla Birlikte sizlere özel En pahalı olmayan Manisa uçak bileti araştırması da yapabilirsiniz.

Sizde tarihi bir özelliğe sahip olan ve Ege kısmında yer alan Manisa iline gelmek ve bu naturel güzellikleri rastlamak isterseniz Pahalı Olmayan Manisa uçak bileti satın alabilir ve medeniyetlere ev sahipliği yapmış Manisa’yı gezip dolaşabilirsiniz.

 
Yorum yapın

Yazan: 28 Haziran 2015 in Genel

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: