RSS

Uçakla Nasıl Seyahat Edilir

Uçakla Nasıl Seyahat Edilir

Uçakla gezi etmek son zamanlarda pekçok bireyin deneyim ettiği bir aktivitedir. Önceden birçoğumuz uçak yolculuğunu filmlerde, haberlerde ya da rüyalarımızda görürdük.

Ancak bilhassa son 10 senede uçak ile gezi faktörün fiyatı düşürüldü. Üstelik, son zamanlarda ülke içerisinde yapılmış olan bir uçak yolculuğu, bazen karayolundan bile ek olarak uygun bir ücrete geliyor. Bu sebeple çoğalış uçak ile gezi etmeyi pekçok kişi, deneyim etmiş oluyor.

Peki uçakla ne türlü gezi edilir ? Gezi öncesinde ve ardından neler olur?

Uçak biletinizi önceden alın: Önce uçak ile gezi edecekseniz ve gezi tarihiniz belli ise bir an önce biletinizi alınız. Biletinizi ne civarı çok öncesinde alırsanız, o civarı çok uygun ücrete alırsınız.

Saatinde havalimanında bulunun: Gezi bugünü geldiğinde, havalimanının yoğunluğuna göre farklı işlemler için en az 2 saat öncesinde, havalimanında hazırlıklı bulunun.

Valizinizi çok doldurmayın: Kabin içine girdiğinizde ise görevli kabin memurları sizlere gereken bütün ikazları yapacaklardır. Şayet çok pek bir yükünüz yoksa, eşyalarınızı olası mertebe yanınıza alın. Tersi halde indiğiniz havalimanında dakikalarca valizinizi beklemek zorunda kalırsınız.

Fazla yiyecek yemeyin: Uçuş anında hafif yiyecekler yemeniz öneri edilir. Mide hastalığı problemi yaşamamak için zor yiyeceklerden ve baklagillerden uzak durmanız tavsiye edilir. Bol sıvı/akışkan tüketmeniz ve bedendeki nemi muhafaza etmek için su ve meyve suyu içmeniz öneri edilmektedir.

Uçakta dolaşın: Uzunca süre hareketsiz oturmak kan dolaşımını yavaşlatacak bu da eşliğinde kabul görmeyen sorunlar getirecektir. Uçakta kalkıp dolaşmanıza müsaade edildiği zamanlarda kabinde bir tur atabilir ve dinamik kalmak için hafif egzersizler yapabilirsiniz.

Basınca karşın sakız çiğneyin: Uçak yolculuğu esnasında kabin basıncı kulak tıkanmalarına neden verebiliyor. Bunun Için karşın sakız çiğnemek, yutkunmak ya da şeker emmek öneri edilir.

Uçakla gezi faktörün birden pek huzurlu yanı meydana geldiğini unutmayın. Seyahatlerinizde uçak yolculuğunu seçim ederek gideceğiniz yere çok ek olarak çabuk ve konforlu bir biçimde ulaşabilirsiniz. İyi uçuşlar dileriz.

Günümüzün gezi alternatifleri içinde , uçakla yolculuk en huzurlu yolcuklar içinde koltuk almaktadır. Fakat uçakla gezi faktörün avantajları ve dezavantajları da vardır. İsterseniz, uçakla gezi etmeyi gelin belli bir süre inceleyelim.

Uçakla Gezi Faktörün Avantajları

Uçak günümüzün en çabuk ve en konforlu erişim aracıdır. İstediğiniz yere çok ek olarak çabuk ve ek olarak rahat bir biçimde ulaşabilirsiniz.
Şayet biletinizi seyahatinizden çok bir önceki bir sürede alırsanız (Yurt içi seyahatinizde) otobüs fiyatından bile çok uygun bir ücrete alırsınız. Bilhassa kampanya dönemlerinde uçak bileti çok ek olarak uygun ücretlerle satın alınabilmektedir.
Uzunca seyahatler ek olarak kısa süreciği için bel, ayak ve boyun ağrıları çekmezsiniz.
Gökyüzünden, dağları denizleri ve bulutları takip ederek gezi faktörün keyfini sürersiniz.
Uçak seyahatinde her süre kendinizi ayrıcalıklı hissedersiniz.

Uçakla Gezi faktörün Dezavantajları

Eğer çok kritik sıhhat problemleriniz varsa uçak gezisi sizin amaçlı tehlikeli olabilmektedir.Bu benzeri vaziyetlerde hekimin onayını almanız gerekir.
Uçaklarda talihsiz kaza pek nadir olur; ama düşen bir uçaktan sağ çıkış şansınız çok düşüktür.
Biletinizi vakitlice almazsanız, çok dik meblağlar ödeyebilirsiniz. Bu yüzden seyahatinizi olası olduğunda eskiden planlamanızı öneririz.
Negatif gökyüzü şartlarından ötürü iptal edilen uçuşlarla mağduriyetler yaşayabilirsiniz. Kış aylarında yapılmış olan uçak rötarlarının en yaygın nedenlerinden biri negatif gökyüzü şartlarıdır. Bundan kaynaklı gecikmeler yaşanabilir.

Tüm bu dezavantajlara nazaran uçak son zamanlarda en konforlu ve çabuk erişim arabayı olarak görülmektedir. Siz de yolculuğunuzu eskiden planlayarak uygun fiyat ücretlerle uçak biletinizi alabilir, konforlu ve çabuk bir yolculuk gerçekleştirmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Günümüzde teknolojinin sunduğu kapsamlı imkanlar yardımıyla, çeşitli yöntemlerle gezi etme alternatifleri vardır. Yolu, demiryolu, denizyolu ve havayolu taşımacılığıyla vatandaşlar kolay bir şekilde gezi etmektedirler.

Ancak bir takım vatandaşlar, gezisi çok severken bazıları ise gezi yapmaktan en son derece nefret ederler. Gezi yapmayı sevenlerin ve seyahatten nefret edenlerin çeşitli sebepleri vardır. Fakat, havayolu ile başka bir deyişle uçak ile yapılmış olan yolculukları pekçok birey sever. Elbet burada bireyin uçuş korkusu, panik atağı ya da çok kritik bir hastalığı yoksa bu yolculuk birçok huzurlu olabilir . Tersi halde yapılmış olan yolculuk, bireyler amaçlı öyle ki bir eziyete dönüşebilir.

Peki uçakla yolculuk gerçekleştirmenin huzurlu yönleri nelerdir ?

Hız & Konfor: Öncelikle uçak ile yolculuk inşa ederek gitmek dilediğiniz yere çok ek olarak çabuk ve konforlu bir biçimde gidersiniz.

Günübirlik turlar: Çeşitli bir kente günübirlik mekik dokuyarak işlerinizi hızlıca halletmenin keyfini yaşarsınız.

Manzara seyretmek: Eğer pencere kenarından bir yer rezervasyonu yaptırdıysanız, gökyüzünden yeryüzüne seyre dalarak gezi edersiniz. Uçuş ya da yükseklik korkunuz yoksa bu imkanı kaçırmamaya çalışın.

Zamanı değerlendirmek: Az yolculukta, elinizdeki bir dergiyi ya da kitabı bitirebilirsiniz.

Heyecan: Adrenalin sevdalısıysanız, havada uçtuğunuz amaçlı yolculuk süresince daima merak yaşarsanız. Hele ki bir de gökyüzü boşluğundan ötürü uçak sarsıntılar yaşarsa, bu merak en üst seviyeye çıkar.

Ayrıcalıklı hissetmek: Uçak günümüzün en lüks gezi aracıdır, bu yüzden kendinizi ayrıcalıklı hissedersiniz.

Uçakla yolculuk gerçekleştirmenin keyfili yanları saymakla bitmiyor. Siz de anında kendinize bir uçak bileti alarak çabuk ve konfor beraberinde yolculuk gerçekleştirmenin tadını çıkarın.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: